ketvirtadienis, balandžio 09, 2009

Antra Robinzono Kruzo ir Penktadienės diena saloje: plausto statyba
(pirma Robinzono Kruzo ir Penktadienės diena ir aukojimai dievams yra čia)

Nusprendėm aplankyti gretimas salas, todėl su Penktadiene vakar pradėjom plausto statybą. Galvojam nuplauksim bent iki Balio salos (turėtų būti koks 10 val. plaukimo). Kadangi jokių medžiagų saloje nėra, gavom viską susirasti pakrantėse. Pradžiai – bent keliolika metrų virvės:Beje, vienintelis įrankis, kurį turėjom – žirklės:) Kol ieškojau virvės, Penktadienė sutvarkė namus – svetainę ir virtuvę:


Tada atėjo laikas bambukams:Reikėjo nemažos krūvos:Penktadienė tuo metu tikrino vandens temperatūra – ar bus tinkama plaukti ilgai kelionei į kitą salą:


Gamybos procesas prasidėjo:Trūko virvių, tai teko ardyti pakrantėse rastas:Penktadienė tuo metu pradėjo rūpintis pietumis – pagavo štai tokį nedidelį aštuonkojį, įsilindusį į akmenį:Kad plaustas išlaikytų svorį, bandžiau panaudoti ir išdžiūvusius kokoso riešutus – pradžioj nepavyko, bet vėliau šią operaciją teko pakartoti – du kokosai buvo pritvirtinti prie plausto dugno:Stiebas vėliavai – kiekvienas laivas privalo būti su šalies, kurioje jis registruotas, vėliava:Iškilmingai pakeliam vėliavą ir jau galim tempti plaustą į vandenyną:Bet velnias, per tris valandas, kol darėm plaustą, atėjo atoslūgis, ir vietoj vandens liko tik pelkė, vos apsemianti koralais nusėtą dugną:Tai teko grįžti į krantą, paslėpti plaustą krūmuose, ir laukti potvynio:Šiandien iš pat ryto nutempėm plaustą į vandenyną – potvynis! Be krovinio plaustas atrodė kaip patikimiausia transporto priemonė iki gretimos salos:Tiesa, su kroviniu jo beveik nebesimatė – paniro po vandeniu, tačiau vis tiek tarnavo kaip plaustas! Matyt kiek suklydau beskaičiuodamas, kokį svorį plaustas galės išlaikyti:)Bet po smulkaus remonto (dugnas buvo papildytas dviem kokoso riešutais), plaustas mane laikė jau normaliau:Galėjau bent jau pasideginti ant vandenyno paviršiaus:Tuo tarpu Penktadienės svoriui plaustas tiko idealiai – ji laisvai galėtų su juo ir iki Europos parplaukti:Išbandžiusi visokias pozas, ji įsitikino plausto patikimumu:Kadangi diena ėjo į pabaigą, kelionę į kitą salą nukėlėm kitai dienai, o plaustas pasitarnavo pasideginimui saulėje:


Beje, juokas juokais, bet robinzoniškos sąlygos buvo visai realios – turėjom tik žirkles plausto statybai, o įpusėjus jai (pirmąją dieną) pasibaigė geriamas vanduo, tai vos neužtroškom, kol tokiam karštyje parsivilkom iki turistinės salos dalies (buvom nuėję į kitą salos galą kelis kilometrus). Bet kuriuo atveju buvo verta - čia buvo sena mano svajonė bent dienai pabūt Robinzonu Kruzu :)) Bet Editos sake nezavi mintis likti negyvenamoje saloje ilgesniam laikui:)

Dar siek tiek daugiau nuotrauku is plausto statybos yra albume.19 komentarai:

zilvinas rašė...

gausit pirkti vandeni plastikiniuose buteliuose, geras plaustas tada iseis :)

Rupestinga mama RR rašė...

Siulau pradeti naudoti krema nuo uv su spf 80, nes netraukose matyti melanomos uzuomazgos.

Pusesere Rita rašė...

Karoli, nusikirptum plaukus - butum lengvesnis, tai gal ir plaustas islaikytu ... ;DDD

Tadas rašė...

ech...negaliu...mane visiskai pavydas sugrauze...ot jus duodat...man visikai krize...kai pamatau jusu nuotraukas..:D

tyritityri rašė...

hahahaahahhhahahahhaahah :DDDDDDDD

blemba, JUS IR VEL TAI PADARETE !!

isgasdinau kaimynus is 15min, kai pradejau juoktis :DDDDD

Karoli, kaip matau tavo tixlas keliones metu numesti pilva, kiek sunkiai vykdomas, jei jau plaustas skesta :DDD

Editukas ziu ir be plausto pluduriuoja :DDD

kaip sakant, Karoli, jei skesi - zinai ko griebtis :)))


buckiai jums Robinai ir Penktadiene Kruzai :***

Rita rašė...

as manau, kad jus nerealiai pavarete su tuo plaustu - siuolaikinio zmogaus svajone nebuti siuolaikiniu - igyvendinta!

Laima rašė...

na jus Robinzonai, oj t.y. Kruzai labai saunus, dar pora dienu treniruotes, tai gal ir laivas iseitu ir peitus is astuonkoju :)

Unknown rašė...

Mama raso Sveiki gyvi.Matau kad atostgaujate kaip tikri ROBINZONAI.Nuotraukos tikrai saunios.Karoli,tu matyt negauni mano SMS.Saugok Edita,nes ten grazus vyrukai... Sekmes.

RR rašė...

Klausykit, nusidažykit nors vieną kiaušą.
Gerų azijietiškų Velykų.
(lm neišleidžia mūsų namo).

Neringa rašė...

Susikuret ten pasaka... kaip namo i realybe grisit!? Na, bet dar ne laikas apie tai galvoti:)

Anonimiškas rašė...

Labas,
tik dabar uztikau sita bloga. Zaviuosi jumis. Pati taip keliaut neisdrisciau, labiau prijauciu "konvejerinem" kelionem.Karolis plaustams nuo vaikystes prijaucia (pamenu is platikiniu buteliu kazkada padarytu po Lauryno pruda plaukiojo) Sekmes jums, seksiu irasus, o nuotraukos tai nerealios...

Unknown rašė...

nu bet ne taip ir toli tas rojus zemeje!!! fainos foto!!! pavydas baigia man nugrauzti koja!

Rokas rašė...

oj šypsojaus ir žavėjaus skaitydamas šią istoriją.. pasijutau, kaip kad 2-oj klasės skaitydamas Robiziną Kruzą.. super!!! Karoli, respects už tavo meistriškus sugebėjimus ekstremaliomis sąlygomis (na beveik "plikom rankom") :)

linksmų jums Šv. Velykų! o gal jas Velykų saloj (nors toli ji..) sutiksit? :)))

Unknown rašė...

Kadangi radom padoru interneta, galim parasinet komentarus:) Esam Yogyakartoj, visa diena iki jos vaziavom visais imanomais transportais - sivakar hostely parasysim ir ryt idesim i interneta. Viena irasa butinai apie "stebuklinga traukini" padarysim - nu naciort nesikeikiant..:) Rojus baigesi vos tik palikom Trawangan sala, bet taip ir tikejomes:))

Zilvinai - as siuliau toki Neringai su Liudu padaryt:)

RR, noretum ane :P O del kiausiniu - idomu, kaip cia juos reiktu padazyt.. nu paziuresim. ryt nuo 5 h ryto isvaziuojam i ekskursija i pora senu vietu, tai nebus kada.

Rita, aha, kaip minimum pora kg nukristu manrods..:)

Laima, plaustas geriau nei laivas - jura arciau:)

Mama, pas tave tele2 tai del to ir negaunu, jei ka rasyk emailu, ne sms.

Neringa, baiges pasaka, nes mes vel didmiestyje, tarp visokiu lindiku i akis, kisenvagiu ir tt.

Anonimas - tai joo, mano pirmas plaustas is plastikiniu buteliu buvo 6 klasej pas klasioke prude, is kur zinai apie ji?:)

Su Velykom visus! Atsveskit uz mus, cia musulmonu krastas, nieks nesvencia :)

Anonimiškas rašė...

Zinau, nes tuo plaustu ir man teko plaukiot:)

Unknown rašė...

Su Sv Velykom su geriausiais linkejimais skrendam pas jus mes is Lietuvos. Mes uz jus suvalgem po 5 margucius,jei mazai tai galim daugiau.Sveskit ir judu. Sekmes.

Zilvinas rašė...

kur dingot? kiausinius nudazet?

Edita rašė...

Niekur nedingom, kiausinius nemargintus jau dauzem si ryta. Tai Karolio kietesnis buvo, taip manau ir turetu buti... :)

Unknown rašė...

aha, kaip tik pusryciams valgem virtu kiausiniu, dauzem galais, del dazymo tai nezinau ar iseis:) einam nauju irasu kelt cia

Rašyti komentarą