ketvirtadienis, balandžio 16, 2009

Žemės drebėjimas! (kurį kai kas pramiegojo:)Tik šito mums iki pilnos įspūdžių vaivorykštės ir betrūko! O dar vakar kaip tyčia su hostelio šeimininku kalbėjom apie žemės drebėjimus ir cunamius čia, juk rašiau ir bloge.

Žodžiu, guliu vakar vėlai vakare (apie pusę 12 val.) lovoje ir atrinkinėju nuotraukas, Edita jau kokia valanda kaip užmigus, ir staiga – dreba lova ir sienos, viskas aplink girgžda. Pirma mintis iškart – žemės drebėjimas! Pašokau iš lovos prie lango, bet svyravimai nustojo – galvoju, gal užsnūdęs buvau ir prisisapnavau:) Bet karaoke klube šalia hostelio muzika iškart nustojo grot (iki tol kiaurai per langus girdėjosi), ir per langą matau, kad priešais namo kieme iškart prisirinko žmonių. Praėjo kokios 3 minutės, dar nespėjau suvokt, kas čia buvo, vaidenasi ar tikrai kažkas rimto – ir vėl tas pats, kokios 5 sek. grindų judėjimas, sienų ir stogo girgždėjimas. Wow – tikrai dreba! Ir po langais matau hostelio šeimininką vokietį su indoneziete po pižamomis išėjusius prie gatvės.

Įšokau į kelnes, galvoju žadinti Editą ar ne, jei pažadinsiu, per miegus tikrai nepatikės ir į lauką aš jos neištempsiu, tai išbėgau į apačią pas hostelio šeimininkus vienas pasiklaust, kas vyksta – jei kartosis, reiks žadint ir ištempt miegalę:) Lauke stovi tik šeimininkai, niekas iš kitų hostelio gyventojų nesureagavo ir neišbėgo į lauką. Klausiu, kas čia buvo – sako nedidelis žemės drebėjimas, kažkur iki 3,5-4 balų pagal Richterio skalę, du smūgiai kol kas. Bet jie jau įpratę – niekad negali žinoti, ar bus stipresni smūgiai, tai išbėga į lauką ir laukia – lauke saugiau nei namie. 2007 metais čia buvo 7,2 pagal Richterio skalę stiprumo žemės drebėjimas – sugriovė nemažai namų.

Kitoj gatvės viešbučio kieme – nemažas būrys žmonių juos dar spėjau nufotkinti grįžęs per kambario langą. Ten mažų sunkvežimių vairuotojai apsistoję, vietiniai, todėl taip greit sureagavo ir išbėgo į lauką. Pašnekėjom su šeimininkais kokias 5 min. ir grįžom į kambarius – sako, tikėkimės, kad nebepasikartos. Jo žmona nuo mažens jau pripratusi prie tokių dalykų, todėl gali beveik tiksliai pasakyti, kokio stiprumo pagal Richterio skalę buvo drebėjimas. Aš jutau pirmą kartą (kai kažkada buvo Lietuvoj mažas – važiavau, tai nieko nejutau:), visi miegai išsiblaškė, grįžau į kambarį, atsiguliau ir laukiu – pasikartos ar ne. Neima miegas tai pasiėmiau kompą aprašyt nakties įspūdžius. Edita viską pramiegojo – jos vietoj ryte gailėčiausi, nes įspūdžiai visai stiprūs :)

Kitoj pusėj gatvės žmonės į veišbučio vidų grįžo po kokių 15 min. O miestas atsigavęs – laksto motoroleriai, dabar ir jie trukdys miegot (mūsų langai tiesiai į gatvę).

O šįryt vokietis internete rado info apie šios nakties drebėjimą – epicentras buvo į vakarus nuo Sumatros salos, stiprumas pagal Richterio skalę epicentre – 6,1, tai pas mus tik kokie 3,5 ir tesijuto. Bet patirtis tai įdomi! Nors ir keistoka ir nejauki. Ei bet kaip idealu šiuo požiūriu Lietuvoj – jokių drebėjimų, cunamių, potvynių, uraganų ir tt.!:) Tiesa, šiandien kaip tik skaitėm laikraščiuose apie žemės drebėjimą Italijoje – net Europoje būna tokių stiprių.

Einu bandyt užmigt, ryt anksti keliamės, nes norim apvažiuot tą ežerą (čia rašiau vakar naktį iškart po drebėjimo).

Bonus track: pokalbis ryte pabudus

K: nepatikėsi, kas buvo naktį, kol miegojai.
E: kas?
K: žemės drebėjimas.
E: aha, kur jau ne, melagis.
K: pasiimk kompą ir paskaityk.
(pagriebia kompą, perskaito šitą tekstą)
E: eik tu sau! ir aš viską pramiegojau! blemba!
K: miegalė :P
E: ei pala, o tu mane miegančią palikai per žemės drebėjimą??!
K: nenorėjau žadinti, be to tikrai nebūtum patikėjus, kaip ir dabar netikėjai, be to kam tau panikuot be reikalo.
E: o jei būtų užgriuvęs namas??
K: tu apsidraudus!:))
E: eik sikt, blemba bet tokį įvykį praleidau! gal dar kada drebės??
K: nenorėk geriau..
E: bet kitą kartą pažadinsi mane, gerai?
K: ok, jei bus ne silpnesnis nei 5 pagal Richterio skalę.
E: iš kur tu žinosi?
K: hostelio šeimininkės pasiklausiu!

Ir dar kokį 10 min. zyzė dėl to, kad nepažadinau ir ji praleido tokį įvykį:) Užtat aš visą dieną galėjau juoktis – pramiegojai žemės drebėjimą be be be :))

O dabar internete susiradau info apie sita drebejima - detales ir Reuters naujiena.

Cia kur sakiau - priesais musu hostely i gatve iseje viesbucio gyventojai (gretimuose namuose irgi sujudimas):


PS: apvaziavom siandien ezera su nedideliais nuotykiais, apie 100 km kalnu keliukais suvazinejom - neseniai grizom, tai fotkiu atrinksim ir idesim rytoj. O ryt paskutine diena cia, tai vel sesim ant motorolerio ir vaziuosim kitu marsrutu - aplink ugnikalni, is viso apie 120 km turetu buti.


5 komentarai:

zilvinas rašė...

"jei pažadinsiu, per miegus tikrai nepatikės ir į lauką aš jos neištempsiu, tai išbėgau į apačią pas hostelio šeimininkus vienas pasiklaust, kas vyksta"

sita kai perskaiciau, tai juokiausi labai :D
mazdaug, jei staiga prasides stipresnis drebejimas, tai pati pabus ir supras :D

Unknown rašė...

Vaziuokit is tos zonos kitur nes cia pavojinga.Zemes drebejimas ne juokai.Gali ir prisiminimu nelikti.

Anonimiškas rašė...

Ne nu Karoli, jau nekalbu as apie saugojima Editos (vistiek nepatikes, tai kam dar zadint), bet net romantikos jokios. Prikeles butum, abu kartu ta jausma patirtumet, abu neuzmigtumet, guletumet susiglaude bijodami ir saugodami vienas kita ir ... taip toliau, butu smagi naktis ir abiems ispudziai. Nebuk toks savanaudis daugiau, cia rimtai! O siaip ciotkai ten Jums, bet as siuo metu jei darba del krizes prarasciau, tai neiseitu man isvaziuot ten net ir tokiom pigiom kainom, saskaitoj tustoka, ir jau sumazino atlyginima... joo, na ziuresim :)

Romena rašė...

sakiau cia tokiu ziniu nerasyt ir nepasakot, nu va tevai ir pakomentavao:)

Unknown rašė...

baikit bajerius, viskas cia gerai, net zaibas i ta pacia vieta du kartus netrenkia. o Editos nezadinau, nes buvau optimistas - po dvieju pozeminiu smugiu trecio nebelaukiau, o pirmus du ir be manes ji pramiegojo:)
O romantikos po zemes drebejimo kazin ar butu daug buve - guli ir lauki nauju smugiu?:)

Rašyti komentarą