sekmadienis, gegužės 17, 2009

Jeigu Vilnius būtų Bangkokas...Bangkoke pabuvom labai trumpai – vos porą dienų (bet žinom, kad kelionės pabaigoje į jį dar užsuksim, todėl negaila palikti). Nepaisant to, spėjom susipažinti su miestu - jis milžiniškas, matėm tik mažą dalį, bet ir apie ją jau būtų galima daug prirašyti. Bet nekankinsim, geriau pabandykit įsivaizduoti, kad Vilnius, kuriame dauguma iš jūsų gyvena ir dirba, yra Bangkokas. Vilnius atrodytų kažkaip panašiai:

Visose be išimties Vilniaus senamiesčio gatvėse (ir už jo ribų) galėtumėte rasti gatvės maisto – kalbu ne apie kavinės prie gatvių, o tiesiog atvežamas „maisto priekabas“ arba triračius stalažus, ant kurių būtų gaminamas maistas ir čia pat parduodamas. Šalia kartais stovėtų pora plastmasinių kėdžių, stalas. Maistas - tikriausiai būtų namie apvirti ir čia pat gatvėje šildomi cepelinai, vietoje kepami bulviniai blynai, iš kibiro semiami šaltibarščiai ir bet kas kitas. Ir kas geriausia – čia tikrai būtų skanu, valgytų ir vietiniai, ir užsieniečiai (ir pigu – soti porcija už 1-4 Lt).

Užsienio turistui, stovinčiam visai šalia Katedros (tarkim, prie varpinės bokšto) mažiausiai trys vietiniai vilniečiai tiesiai į akis meluotų, kad šiandien katedra uždaryta (tam jie sugalvotų bent 10 priežasčių), todėl neverta bandyti eiti į ją. Ir tarsi netyčia užsimintų, kad netoliese yra graži Onos bažnyčia, į kurią jis ar jo draugas gali nuvežti „vos“ už 20 Lt. Vežtų, žinoma, aplink, kažkur pro Seimo rūmus.

Jei gyvenate netoli Neries, pvz. Valakampiuose, į darbą centre jūs tikrai plauktumėt upe – čia kursuotų reguliarūs laivai, kurie stotų įrengtose prieplaukose – stotelėse. Bilietas – 1 Lt. Plauktumėt jūs ne vienas – laivas lūžtų nuo žmonių, nenorinčių sėdėti gatvės kamščiuose.

Jeigu penktadienį pastebite, kad suplyšo jūsų vienintelis kostiumas, o pirmadienį turite svarbų susitikimą, savaitgalio praleisti parduotuvėse tikrai nereiks – Vilniaus centras būtų pilnas siuvyklų, kurios per 12-48 val. jums pasiųs kokybišką kostiumą, pradedant nuo 80 Lt.

Vilniuje daug bažnyčių, bet jų būtų dar daugiau, ir mažiausiai penkių religijų – budizmo, induizmo, musulmonų, krikščionių ir dar atskirai kinų budistų. Dabar turim ką – be krikščionybės vos vieną žydų sinagogą, keletą cerkvių ir viskas?

Kažkur ties Algirdo gatve kinų populiacija būtų tokia didelė, kad užrašų kinų kalba čia būtų daugiau nei lietuvių. Greta kinų kvartalo būtų ir taip vadinamas „vagių turgus“ čia galėtumėt įsigyti visas naujausias prekes. Ir ne tik vogtas.

Mieste ant pastatų kai kur kabotų didžiuliai Adamkaus plakatai (kadangi Lietuva neturi karaliaus, pagal funkcijas prezidentas būtų artimiausias jam). Adamkaus nuotraukų (daug kur su Alma) būtų ir beveik kiekviename rimtesniame salone (pvz. juvelyrikos, masažo ir pan.). Ir ne po vieną, kai kur iš eilės koks 10 sukabinta. Tailando karaliaus nuotraukų pilna visoje šalyje, ir ypač Bangkoke.

Įeidami i minėtus rimtesnius salonus, jūs nusiautumėte batus (jau nekalbant apie bažnyčias). Nežinau, kaip būtų žiemą.

Kaip miesto papuošalai visame mieste slampinėtų ryškūs oranžiniai budistų vienuoliai.

O kažkur, galbūt Gėlių gatvėje, Vilnius turėtų savo viešą raudonųjų žibintų kvartalą.

Užsieniečiams būtų pasiūlyta ir labai pigių taksi variantų – pvz. iš centro nuvažiuoti į Santariškes būtų galima ir už porą litų. Tik taksistas dar primigtynai jus įkalbėtų ir nuvežtų į 2-3 parduotuves pakeliui arba net į šoną. Jei kažką iš jų nusipirksite – taksistas už pelningus klientus iš parduotuvių gaus „benzino talonus“ - dėl to ir tokia maža pradinė taksi paslaugų kaina. Jei nieko nepirksite – kelionės pabaigoje galite tikėtis ir staiga išaugusios kainos.

O toliau jau nuotraukose.

Karalius ir Karaliene - cia kaip sventieji, pabandyk cia kazka negero apie juos pasakyti ar parasyti - grotos lauktu.


Vienoje is sventyklu:


Oranziniai miesto papuosalai:


Pati Bangkoko sirdis - senas sventyklu kompleksas su karaliaus rumais salia:


Biski didelis gulintis Buda (su Edita svarstem, kodel jis gulintis, radom logiskiausia priezasti - nerado tokio krano, su kuriuo galetu ji pastatyti). Beje, Budos skulpturoms yra grieztos 32 taisykles, kuriu turi laikytis naujas Budas kepantys. Ir yra tam tikro pozos, berods 5, kokiomis Buda gali buti pavaizduotas, ir jos reiskia tam tikra Budos gyvenimo perioda. Bet vis tiek nepamenu, kad tarp tu penkiu buvo nurodyta, jog galima ir gulinti Buda atvaizduoti.


Karaliaus nuotrauku ivairove nemaza - ir ne visos jos statiskos, kaip kad si. Geriausia, jog is arciau matosi, kad ten Canon fotoaparatas - lietuviska ziniasklaida brandu minejimo bijo kaip velnio, o cia pats karalius miestui pozuoja su konkreciu brandu. Apkalta mazu maziausiai jam pagal Lietuvos istatymus!:)


Labai gyvybinga miesto arterija - upe:


Pozuojam salia Budos, bet is tikro tai ne ja norejom parodyt - jus turit matyti musu vienodas maikutes, nusipirkom gatveje:


Netycia nuklydom iki laidojimo namu ir matem laidojimo procesa - cia auksinis karstas du ar tris kartus vezamas aplink sventykla:


Naturalus gyvenimas gatveje - televizorius, kiek pastebejom, visose sitose salysa labai svarbus, matyt, pigiausia pramoga. Bet baisu, kiek paziuri, ten vien muilo operos rodomos. Uztat moterys kaip isijaucia jas ziuredamos, atrodo, kad tuoj apsiverks..:)


Siulo kostiuma:


Pasiplaukiojom upe:


Policininku mieste galima pasiklausti, kur iejimas i viena ar kita objekta. Nes vietiniai visiskai nepatikimi - iskart meluoja, kad nedirba, ir siulo nuvezti apziureti kitu objektu. Beje, policijos mieste nemazai - cia matyt jauciasi neseniai buvusiu riausiu padariniai, pvz. i metro einant tikrina su metalo detektoriumi. Bet daugiau jokiu kitu neramumu zenklu mieste.


Kelionės metu mums gyvybiškai svarbu kambaryje turėti rozetę (visų pirma fotoaparatui pakrauti, paskui – kompas, mobilus-žadintuvas), o Bangkoke hostelio kambary ji kaip tyčia neveikė. Nu ką, galvoju, pasijungsiu kaip nors - išardžiau su kišeniniu peiliu, ten rozetė kartu su tualeto-vonios šviesos jungtuku. Priraizgyti 6 laidai, 3 iš jų pajungti vonios šviesai – eksperimentavimo būdu perjungiau porą prie rozetės, ji pradėjo veikt – pasikrovėm, ką reikėjo. Bet tik vakare pastebėjom, kad vonioje nebeveikia boileris:) Tingėjau vėl iš naujo su laidais žaist, bet po šaltu vandeniu nusipraust nebuvo problema:)
Ei, "Leo Lt", VST arba RST, gal jums elektriku truksta??


Aukso net per daug pas juos religijoje:


(daugiau Bangkoko yra albume)

PS: Kadangi siandien didi diena - Lietuva be musu renka Prezidenta (shit, pirma karta gyvenime nebalsuosiu:), ta proga ryte atvyke i Chiang Mai susiradom kambari su bevieliu internetu, kad nakti galeciau stebet rinkimu rezultatus. Intriga ne tokia didele, bet vis tiek man sitas procesas ne ka maziau idomus, nei Eurolygos finalas su Lietuvos komandomis:) Isbandem skype, veikia ir video rysys, tai vakare galesim susiskaipinti, kas irgi nemiegos (jums gerai, kai vidurnakti daugiau maziau bus aiskus rezultatai, cia jau bus 4 h ryto:)

PPS: Gal ir gerai, kad Sasha Son(gokas) nelaimejo popvizijos - matant, kaip Lietuva rengiasi 2011 m. krepsinio cempionatui, geriau jau neskriausti Europos su neaisku ar ivyksianciu muzikiniu renginiu. Po to Kubilius butu PVM'a dar vienu procentu pakeles.. Gitana, Robi, o jus svenciat kartu su norvegais??:)

PPPPPPPS: Kanchanaburyje (netoli Bangkoko) nerealiu kriokliu prisiziurejome - sukelsim nuotraukas, patiks ir jums:)3 komentarai:

Anonimiškas rašė...

O gulintis Buda tikrai gali būti, jis čia jau įeina į nirvaną :))

punktyras rašė...

Taigis... Verčiau pažiūrėti Bangkoką, nei Grybauskaitės rinkimus :)

Adis rašė...

Įdomi pasakojimo perspketyva, per Vilnių :)

Rašyti komentarą