sekmadienis, birželio 21, 2009

Pietų Vietnamo grandas - SaigonasPaskutinis taškas trumpai lankytame Vietname - kažkada buvęs Saigonu, o dabar Ho Chi Minh City vadinamas grandiozinis metropolis (gyventojų dukart daugiau, nei visoje Lietuvoje). Hanoi šiaurėje ir Hoi An Vietnamo centre mums patiko labiau nei Saigonas. Bet gal buvom per trumpai, kad atrastume ką nors įdomesnio. Kiek atradom - nuotraukose.

Eismas čia košmariškas - tiek motorolerių vienoje vietoje nemačiau niekur kitur. Todėl net nesvarstėm galimybės nuomotis motorolerį ir patiems su juo lakstyt - pamatytumėt, kaip čia eismas vyksta nereguliuojamoje sankryžoje, praeitų noras ir jums.


Užsinorėjom pamatyti šiuolaikinį vietnamiečių meną - pavyko rasti tik klasikinio meno muziejų, bet ir iš jo tikėjomės daugiau. Tiesa, pastatas bent jau gražus:)


O viduje - kaip ir priklauso komunistinei valstybei, įvairūs nuobodūs paveikslai, skulptūros ir tt., kurie labai dažnai vaizduoja karą, kovą, darbštumą laukuose ir panašią propagandą. Kad ir šitas darbas - koks rimtas meno muziejus laikytų tautos vado su vaikų būriu teplionę?:) Bet kadangi čia tas pats šlovingasis Vietnamo revoliucionierius Ho Chi Minh, kurio portretas yra ant VISŲ vietnamietiškų dongų banknotų, ir dėl kurio Saigonas neteko savo vardo - tada kitas reikalas, žinoma, kad toks darbas įgyja neįkainojamą meninę vertę ir turi būti laikomas muziejuje:

(o jums čia neprimena V.Mazuronio rinkiminio plakato?:)

Šiuolaikinio meno taip ir neradom - radom tokią galeriją, pasivadinusią šiuolaikinio meno centru, bet ten vėl nieko gero - matyt, partija pracenzūruoja meną neblogai, kad lieka tik šlamštas :) Dar vienas muziejus - Nepriklausomybės rūmai su tarybinio tipo interjeru. Viskas čia išlaikyta taip, kaip buvo 1975 metais, kada Šiaurės Vietnamas nugalėjo Pietų Vietnamą - šio pastato užėmimas įtvirtino galutinę komunistų pergalę. Propagandos šitame keistame muziejuje - nors vežimu vežk, amerikiečiai čia turėtų bijoti lankytis, nors patys kalti su savo karų žaidimais.


Rūmų viduje (ten net kilimai išlaikyti tie patys, ir ant jų negalima vaikščioti - keista matyti vos 30 metų senumo daiktus, kurie pergalės kare dėka jau tapo reliktais):


Vienintelės Vietnamo partijos - Liaudies partijos - buveinė Saigone su priešais stovinčiu paminklu spėkit kam?


Kai kurios vietinės, užsivilkusios maikutę su Vietnamo vėliava (bet vėliavą jie turi visai gražią), šokinėja čia iš krūmų:


Parke šalia Nepriklausomybės rūmų kaip muziejiniai eksponatai stovi tankai, kuriais tie patys Nepriklausomybės rūmai buvo užimti šiaurės vietnamiečių. Kiek pamenu, Lietuvoje paskutinį, o gal ir vienintelį kartą tanką mačiau Nesąmonių muziejuje - Orvido sodyboje:)


Ir dar kelios Saigono nuotraukos
albume.

Tiesa, vos nepamiršau - Vietnamo liaudies respublikos Liaudies partijai norėčiau išsakyti viešus priekaištus dėl lupikavimo Saigono tarptautiniame oro uoste - sumažinkit sumuštinių kainas ten! Kai sumuštinis oro uoste kainuoja brangiau nei lėktuve, arba tiek pat, kiek viešbučio kambarys kituose Vietnamo miestuose - tai kaip čia taip, negi komunizmas nebeveikia, ar ką? Lietuvoje jis puikiausiai veikė net 50 metų, o Vietname va ima ir išlenda spragos - iš kur čia tie kapitalizmo ir laisvosios rinkos daigai? Gal partijos vadai ne iki galo perskaitė Markso ir Engelso "Kapitalą"?9 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Liuks komentarai apie komunizma!

Anonimiškas rašė...

Super kelione!!!...
Gal, zinote, kas vel darys "karjeros breik'ui" artimiausiu metu...nes ta Jusu kelioniu bacila taaaaip uzkrete, kad reikia "dozes", pradedant darbo diena...

Jurate rašė...

Tie vainikai... Keista juos tokia proga matyt :)Jauciu, jums patiko ir gimtadienio proga galesim pradet dobanot! O gal toki atitemt i aerouosta, a? :)) Na, neissigaskit- pajuokavau :)

Jurate rašė...

Tiesa, tad lasinuku su duona paimsiu :)

T T rašė...

Kai skrisit is Dubajaus namo ,neuzmirskit sustot Lampure de Janpole, cia geriausi sios salies kulinarai pavaisins jus sios mazos tautos nacionaliniu patiekalu " Le Kugele su kiauliu kojele"...Sekmes kelionei einant i pabaiga!

zilvinas rašė...

senai skaiciau jau bloga, bandau pasivyti :)

karolis rašė...

Antram anonimai - tai kad vis daugeja tokiu keliaujanciu, pries pora metu zinojau tik du blogus, dabar jau maziausiai 4 ar 5 yra keliaujantys Azijoje ir rasantys blogus, o kur dar kituose pasaulio galuose.

Jurate, o tu nepersigalvojai del vaziavimo i Ryga? Tik be vainiku gal..:))

Teti, butinai, jauciu kad po Londono ir kitu brangenybiu, Le Kugele butu labai neblogai :)

jurate rašė...

Taip taip- as jusu lauksiu Rygos aerouoste! Susirasysim dar kelinta valanda. Net nebezinau kaip cia jus pasitikt... Zadejau kaip ir aprasinet visaip savo masiniuka, kokia "karuna" ji papuost- padaryt tr panasu i filipinietiska dzipinuka. Dar vainika atitemt.. Bet matau, kad uzteks jums lasinuku su duona, Draugystes pyrago. Saltibarsciu gal dar prigriebt? :)Vnz- lauksiu jusu aerouoste!
Stenkites rasyt, kai tik galesit. Neramu del tos Filipinu gamtos "bludijimu"...

Unknown rašė...

Jurate, tai lasiniu su duona tikrai uzteks :)) Turetume but Rygoj apie 19 h, tai tau cia kaip tik po darbu iseina - dar susirasysim pries parskrendat.

Rašyti komentarą