pirmadienis, liepos 27, 2009

Lietuviški atradimai (aplink Birštoną)Kadangi nusprendėm šį blogą palikti kelionėms (po savo kiemą, po Lietuvą, ar po pasaulį - nesvarbu) ir nuotraukoms, taip ir pabandom - kelios nuotraukos iš šio savaitgalio pakeliavimo aplink Birštoną - Prienų ir Trakų rajonuose (jei jau perėjom prie Lietuvos, negalvokit, kad su Azija jau baigėm - tik tingim dar šiek tiek:).

Napaleono kepurė kažkur tarp Aukštadvario ir Birštono, nors oficialus piliakalnio pavadinimas yra Lepelionių:


Verta užkopti ant kepurės dėl lietuviško peizažo:


Aukštadvaryje radom beveik 400 metų senumo buvusį vienuolyną su koplyčia, kuriame dabar veikia senelių prieglauda. Sargas pasitaikė nepiktas, todėl leido net iš vidaus apžiūrėti - pvz. koplyčią, kurioje tarybiniais metais buvo įrengta krepšinio aikštelė. Aplinka mums patiko, todėl rezervavomės vietas senatvei - turėtų būti neblogai.


Tik keista, kad tokiame didžiausiame pastate (sienų storis įspūdingas - apie metrą) gyvena vos 13 valstybės išlaikomų senukų. Prabangi senatvė:)


Klausimų visiems sukėlė niekur nematyta parduotuvė, pavadinimu "Mokomoji parduotuvė". Čia kas ką moko apsipirkinėt, patyrę išlaidautojai nepatyrusius, moterys vyrus ar kaip?:)


Stakliškėse, netoli Birštono, yra daug gėrio. Aukščiausias ir iš toliausiai matomas- bažnyčia.


Į kurią mūsų nieks nenorėjo įleisti:


"Stakliškių midaus" gamykla savaitgaliais irgi į vidų neįsileidžia, užtat šalia veikia baras, kuriame galima paragauti visų įmanomų čia gaminamų gėrimų. Išsirinkti visai nesudėtinga, jei tuo metu į barą užeis koks vietinis "Stakliškių midaus" produkcijos testuotojas - pakonsultuos nemokamai, dar ir vietines naujienas sužinosit.


Po midaus galima rasti ir deserto - netoliese yra toks mažas šakočių kepimo fabrikėlis. Kepa šitokiame aparate - labai jau moderniai viskas, gražiau atrodydavo tiesiai virš ugnies sukamas šakotis.


Dar Stakliškėse galima rasti ir idealų butą - tas antrame aukšte:


Arba norvegiškai samanotų stogų:


Dalį nuotraukų iš Birštono pracenzūruosim (kaip mes iš vestuvininkų saldainių kaulijom), liko tik pora su Nemuno vaizdais ir iš miško kyšančia Birštono bažnyčia:Kaimo turizmo sodyboje galėjau prisiminti Aziją ir jos transportą - tik gaila, motociklas tikriausiai bent porą kartų vyresnis už mane, todėl iš vietos nepajudėjo.


Šokinėjimas - populiariausias sportas Birštone. Čia su tais keliais pensininkais iš Aukštadvario pensionato:


Įprastinė patikra - kiek svorio numetė Edita Azijoje, ir kiek jau priaugo Lietuvoje. Jeigu leis, išduosiu skaičius :)
7 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Azijos nuotraukos buvo grazios,o pasirodo ir Lietuvoje ne ka blogesnes nuotraukas darot :-)
Paziurejus kilo noras keliaut po Lietuva, del Azijos tik seile varvinom, o dabar tai paprasciau, nes uztenka savaitgaliu :-)

J.

karolis rašė...

būtent, Lietuva juk maža, keliauti čia labai paprasta, o įdomių vietų turi kiekvienas rajonas ar užkampis :)

Tadas rašė...

o kur mano nuotraukos??? :D

karolis rašė...

tavo Facebooke užteks :P

Tautvydas rašė...

malonu, kai kažkas apie mano kraštus rašo :) Nors ten nėra ką ypatingai veikti.
Kaip tyčia su bičiuliu keliavom/ kaliausim po kai kuriuos jūsų aplankytus kraštus.
Birštonietis Tautvydas.

karolis rašė...

dar ir kaip yra, ką veikti, kai keliauji po Lietuvą - čia visuose rajonuose taip, kuo gylyn į "mišką" lendi, tuo daugiau įdomių objektų :)

Anonimiškas rašė...

Visiskai niekam tikes pasakojimas.

Rašyti komentarą