trečiadienis, liepos 29, 2009

Tailandietiškas lietuviškų šašlykų pakaitalasŠi nuotrauka daryta Chiang Mai, Tailande - kelias dienas praleidę pas Rūtą ir Vilių, vakarais dažnai iš naktinio turgaus parsinešdavome tokių mūsų akyse keptų vėrinukų namo - labai skaniai visiems sulįsdavo:


O čia šįvakar išbandėm tuos pačius vėrinukus Vilniuje - nedrįsčiau to pavadinti tailandietišku patiekalu, nes čia viskas per daug paprasta ir būdinga ne tik Rytams, bet vis tiek - tai pirmasis maistas, kurį Lietuvoje mes "nusikopijavome" iš Tailando. Bet ne paskutinis - maloniai nustebom, kad Lietuvoje galima rasti dauguma ingridientų, kurių reikia tailandietiško raudonojo kario paruošimui, artimiausiu metu išbandysim ir jį (jei pavyks, turbūt parašysim, jei ne - paliksim tyliai istorijai:)
Jei norite paįvairinti skrandžio gyvenimą vasarą nuo lietuviškų šašlykų, labai paprasta: ant medinių pagaliukų sumaunat prieskoniuose ištrintos ir plonais gabaliukais supjaustytos vištienos filė, ananasų, paprikų ir vos keletą minučių pakepat ant žarijų. Tada dar užmaukit slyvinį pomidorą (nepadarykit klaidos, kaip mes pradžioj - kepėm ir jį, kol supratom, kad jį geriau užmauti ant iškepusio vėrinuko:). Padažui, kaip ir Tailande, nusipirkom saldžiarūgščio raudono padažo, ir aštraus skonio mėgėjams - dar ir aitriųjų paprikų padažo (aštrumas tikrai priminė Tailandą:).

Skanaus!

(Kas norit išbandyti raudonąjį karį -
skaitykit čia, mums pavyko ir patiko)

PS: o už desertus žinot, kas gaunat ne viešas padėkas - mielai bet kada pakartosim :))4 komentarai:

Polububijus rašė...

Atrodo skaniai. O nuo kada šašlykai yra lietuviškas patiekalas?

karolis rašė...

Jei pagal kilmę, šašlykas aišku nėra lietuviškas, bet mes juk ir cepelinus nacionalizavom, nors jie ne mūsų, tai kodėl šašlyko simboliškai negalima pavadint lietuvišku, kai vasarą gamtoje jis būna populiariausias patiekalas?:)

Anonimiškas rašė...

Geras, nezinojau, kad mes cepelinus nacionalizavom...is ko???

karolis rašė...

Nemažai teorijų yra apie cepelinus, man patinka šita Giedriaus:
http://giedrius-v.livejournal.com/101844.html

Rašyti komentarą