sekmadienis, spalio 11, 2009

Kupiškyje dauginasi skulptūros ir "sysioja" medžiaiTęsiam Lietuvos fotosurašymą :) Tiksliau, kol dar orai ne visiškai baisūs, ir toliau pasitrankom po Lietuvą savaitgaliais. Praėjusį teko trumpam prasukti pro Kupiškį - nustebino miestelis, apie kurį praktiškai nieko nežinojom. Dabar jau žinom, ir dar įrodymų turim - žalias, tvarkingas ir su milijonu skulptūrų (jeigu būtų skaičiuojamas rodiklis įvertinant miesto gyventojų ir skulptūrų skaičių, Kupiškis garantuotai būtų lyderis Lietuvoje:)
Užtvenktos Kupiškio marios - daugiau nei reikia vandens visiems kupiškėnams nusiprausti:


Kupiškio bažnyčia - viena didžiausių šiaurės Lietuvoje:


Turi kupiškėnai tokį skulptorių Henriką Orakauską, kuris visame mieste skulptūrų prikepė - priduoda šarmo tokiam mažam miesteliui (tiesa, mūsų "vietinis gidas" sakė, kad dabar jis Kernavėj gyvena). Metalinis strutis - gražus, bet mums įdomesnė pasirodė istorija apie vieną vietinį, kuris girtas užsilipo ant stručio kaklo, ir kai policija jį nutempinėjo žemyn, jis užsikabino už stručio karūnos ir ją nulaužė. 3 paros areštinėje už tokį "karališko" stručio pažeminimą pareigose.


Lyg ir angelas:


Skulptūra "Avinėli, pasipurtyk" - bent jau mus įtikinėjo, kad reikia paliesti avino užpakalį, jeigu nori praturtėti. Juokingiausia, kad šalia avino yra bankas - čia turbūt einantys paskolų visada paliečia tą užpakalį :)


H.Orakauskas net tokių funkcionalių skulptūrų prikūrė:


"Kupiškėnų vestuvės" irgi jo:


O šito galvažmogio neaiški nei paskirtis, nei autorius:


Vilniaus katedros autorius - pasirodo, L.Stuoka-Gucevičius kilęs iš to krašto:


Šalia muziejaus:


O šita mums labai patiko - stovi Smetonos laikų siena, kuri buvo skirta šaudymui, tarybiniais metais jos nenugriovė, nes naudojo tai pačiai funkcijai, o dabar vėl tas pats H.Orakauskas užsodino ant jos kareivio skulptūrą ir dar nutapė vaivorykštę - nebe tokia ir nyki siena gavosi:


"Baltų gyvybės medis" - iš toli atrodo kaip tikras medis, iš arti - metalinė skulptūra-fontanas, retkarčiais išpurškiantis vandenį. Ir dėl to vietiniai jį vadina "sysiojančiu medžiu" (bent jau mūsų "gidas" taip vadino:)


Beje, ragavom ir vietinio pienų vyno - maniau, kad čia tik toks simbolinis pavadinimas, bet pasirodo tikrai iš pienių gaminamas vynas (saldus kaip midus).

Baisu pagalvot, kiek dar Lietuvoje tokių miestelių, kurie statistiškai visiškai niekuo neišsiskiria, bet kai nuvažiuoji ir pamatai - žandikaulis atsivėpia iš nuostabos?:)

PS: Šiandien buvom užsukę Liškiavos vienuolyne - grožis!

Daugiau kelionių po Lietuvos miestus ir miestelius rasite čia.

PPS: Jei nenaudojate RSS arba nesate mūsų draugai Facebooke, naujus blogo įrašus galite sekti per šį šviežų Facebooko puslapį - tik tam ir sukūrėme, rašome nereguliariai, tai per Facebooką galėsite sugaudyti naujus įrašus: Facebook: 100dienu.lt avantiūros ir nuotraukos iš kelionių.
15 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Nuostabus miestas tas Kupiskis. Nuotraukos tikrai labai patiko. Saunuoliai, kad taip myli ir puosia savo miesta.

tomas rašė...

tikrai grazios nuotraukos, bet neteko lankytis ten ne karto.

R. rašė...

OHO, dar vienas miestelis, kuriame nebuvau, bet butinai reikia pamatyti! Per jusu bloga jau ne pirma tokia vieta Lietuvoje atrandu - teskit!!!

Renata rašė...

Smagu, kad vietiniai menininkai nesavanaudiskai isdabina miesta, jis tampa grazesnis tiek ten gyvenantiems, tiek atvykstantiems netiketai, tiek atvykstantiems pagal is ju gautas rekomendacijas... tikrai labai grazus miestas!!!

Anonimiškas rašė...

Ech, Kupiskis, mano vaikystes miestelis. Jau tais laikais jis buvo savotiskai grazus, turtingas piliakalniais, ezerais ir upem. O dabar ir skulpturomis. Myliu as ji :)

Anonimiškas rašė...

Kupiškis man vienas gražiausių miestelių Lietuvoje,jei ne pats gražiausias.Savo mažumu,žalumu,tvarka,jaukumu ir yra ten kažkas,nežinau kaip pavadinti,gal šilta šilta aura.Kada ten atvažiuoju,tiesiog labai gerai jaučiuos,nors pats miestas man svetimas.

V.V.

Kotryna rašė...

super, cia tai labai nustebinot su Kupiskiu :)

Anonimiškas rašė...

čia mano miestas,,,myliu jį už tai, kad ten visada gera grįžti.gražu ir sava :)

Anonimiškas rašė...

gimtasis miestas :) ačiū už gražias foto ir komentarus ;)

Anonimiškas rašė...

atvažiuotumėt į Joniškėlį, grožis tikrai ne menkesnis būtų :)

Unknown rašė...

nesu buvęs - ok, atvažiuosim :)

Anonimiškas rašė...

O kiek prie to myžmedžio pragerta ;DD

Anonimiškas rašė...

Kupiskenai geri zmones, tiesus ju kelalai... :D

Unknown rašė...

Komentarų neskaičiau, bet palei visą upę yra tokie suoliukai-skulptūros. Nematyt nuotraukų.. :)

Anonimiškas rašė...

Kupiškis turbūt turtingiausias mietelis Lietuvoje (ir ne tik) meninias akcentais. Galite didžiuotis, kupiškėnai, kad jums pavydi visi, kas čia užsuka. O prieš trisdešimt metų buvo eilinė nyki provincija. Dabar ir mes savo svečius visuomet į Kupiškį užvežame, nes tikrai yra į ką akis paganyti, o ir kraštovaizdis ko vertas!!!

Rašyti komentarą