trečiadienis, gruodžio 09, 2009

2 dienų kalėdinės nuotaikos avantiūra BrėmenePraėjusios savaitės pradžioj porai dienų ištrūkom į Brėmeną - noras prapūsti galvas (užsisėdėjom jau po Azijos) ir pigūs Ryanair bilietai buvo pačiu laiku. Vokietija ne iš tų šalių, apie kurias pirmiausia pagalvoji norėdamas kažkur keliauti, bet trumpam ir norint prisiminti senokai lankytą vokišką tvarką ir pedantiškumą - labai tiko.

Tiesa, ši kelionė avantiūra buvo ne man, o Editai - ji apie tai, kad kažkur išvykstam, sužinojo tik likus porai valandų iki skrydžio, kai nuvažiavom į Kauno oro uostą - bet net ir ne visai pataikęs sukrauti jai kuprinę drabužių likau gyvas už tokius pokštus :))


Brėmenas pasitiko kalėdine nuotaika - visai kitaip nei Vilniuje, kur dar nei eglės, nei tuo labiau kalėdinės mugės nėra.


Kalėdinė mugė pagrindinėse senamiesčio aikštėse labiausiai viliojo karštu vynu, bet ten galima rasti visko - Pilies gatvė ir Gariūnai viename. Užtat atmosfera daug geresnė nei abi Vilniaus vietas kartu sudėjus. Mirgu margu nuotraukose:
Atsitiktinai susipažinom su lietuvių porele - Vaiva ir Antanu, kurie, pasirodo, atskrido tuo pačiu lėktuvu, grįžom irgi kartu. Gerą darbą Ryanair'as daro su tais pigiais bilietais, lietuvių galvas pravėdina :)


Kol mes gėrėm n-tąją taurę karšto vyno, Hansas, Michaelis arba Pėteris kepė 586-ąjį kepsnį tądien. Visus pardavė.


Brėmeno simbolis, žinoma - garsieji Brėmeno muzikantai (jų skulptūros kojas reikia paliesti - kažkokie prietarai). Su pavydu žiūrėjau, kiek miesto įvaizdžiui davė brolių Grimų rašliava susiejant 4 muzikantus su Brėmenu - visi miesto suvenyrai siejami su šiais muzikantais, skulptūra ne viena ir ne dvi, o Europoje Brėmenas turbūt pirmiausia irgi žinomas dėl šių muzikantų. Palyginus su situacija pas mus - Panevėžio "nauja kryptis" arba koks nors Klaipėdos "laisvas stilius" niekada net iš tolo neprilygs Bremėno asilui ar gaidžiui :)


Brėmeno senamiestis nedidelis, bet gražus ir vokiškai tvarkingas - šiuo požiūriu Vokietija nėra įdomi, per daug viskas sterilu ir prognozuojama. Miesto rotušė:
Kas įdomu Vokietijos miestuose - žiūri į gražų senamiestį, ir jei nežinotum, net negalėtum įtarti, kad tas senamiestis toks pat "senas", kaip Antakalnis Vilniuje - juk beveik visi miestai Vokietijoje per 2-ąjį pasaulinį karą buvo daugiau mažiau sugriauti, todėl dauguma pastatų yra naujai atstatyti. Susiradau internete keletą nuotraukų, kaip Brėmenas atrodė po karo, pasididinkit ir palyginkit vieną iš tokių vaizdelių:


Gražiausia Brėmeno senamiesčio dalis - Schnoor kvartalas su siauromis gatvelėmis ir vokiško stiliaus karkasiniais namais:


Edita jame rado daug naujų draugų:


Geru oru pataikėm - buvo galima net degintis saulėje:


Krizė palietė ir Kalėdų senius - vienas iš jų įsidarbino Brėmeno kalėdinėje mugėje (pagal akinius - lyg ir Eltonas Johnas :)


Ir dar šiek tiek vaizdų:
Kitą kartą į Brėmeną grįšim tranzitui - oro uostas labai patogioje vietoje, visai netoli nuo miesto centro, todėl verta per Brėmeną Ryanairu skristi į pietų Europą - yra gerų skrydžių. O kol kas - viskas, užbaigėm gerus kelionių metus - kelionių šiemet turėjom kaip niekad mažai, vos dvi, bet viena iš jų viską kompensuoja :)

Dar tiek pat nuotraukų sukrovėm į picasą čia.

PS: šiandien jau antrą kartą per porą savaičių gaminomės red curry - vėl pavyko, čia jau tendencija, vadinasi, jau drąsiai galim publikuoti receptą su nuotraukomis:)) Tą ir padarysim greit.9 komentarai:

Kotryna rašė...

super :)
noriu ir Vilniuj tokiu ispuosimu!!!

beje, beveik galiu lazintis, kad skrendant savaitgaliui i Bremena kuprines svere tiek pat ar net daugiau nei i Azija ;)

Unknown rašė...

Kotryna, tai kad ne - aš tik vieną kuprinę sumečiau, ko ten daug reikia dviem dienoms:) Ir tai ne su viskuo pataikiau:))

Anonimiškas rašė...

Mačiau jus oro uoste grįžtant į Lietuvą, mes grįžinėjom iš Maljorkos, pasinaudoję Bremeno ir Ryanair tranzito galimybėmis :) Bremene skrendant pirmyn teko laukti beveik parą, tai aplankėm centrą, buvo kaip tik pirmoji mugės diena, gatves dar puošė, prekybininkai tik įsirenginėjo/atsidarinėjo, tačiau ta puiku vokiška kalėdinė nuotaika jau tvyrojo ore. Tikrai siūlau visiems nuskristi taip kaip jūs padarėt - porai dienų į bet kokį Vokietijos miestą prieš kalėdas. Tiesiog neįsivaizduoju kitos šalies, kur taip pat stipriai jaustųsi ta nuotaika, o gal aš klystu, gal yra kur nors geriau kitoms kalėdoms? :)

Jonas rašė...

Ei, o kur jūs nakvojot Brėmene? Buvau radęs suskraidymą dienai sausį už 40lt į abi puses, tai labai viliojančiai pasirodė :)

Unknown rašė...

Anonimui - čia tiesa, pas vokiečius Kalėdas galima turbūt geriausiai pajausti. Nors pernai panašiu laiku buvom Stokholme, irgi gera atmosfera, kalėdinės mugės, bet vis tiek kitokios.

Jonai, daug variantų, jei dar iš anksto bookinantis, pasirinkimas nemažas.

Pigiausi:
http://www.hostelbookers.com/hostels/germany/bremen/map/

Brangiau:
http://bit.ly/4ChGTv

Vienas labai stilingas dizaino viešbutukas:
http://www.prizeotel.com/

Ir beje, Brėmene yra mažiausias pasaulio viešbutis - vos vieno kambario, bet kaina didžiulė:
http://www.hochzeitshaus-bremen.de

Tadas rašė...

Kur Leditos ziedas???

Unknown rašė...

vietoje, kur ir turi būti:P

TT rašė...

O kodel Vilnius neprilygsta Bremenui? Tai jusu- jaunime reikalingos pastangos!!! Gal galite ir jus ka nors ,po kruopelyte/kalbedami ar rasydami,ar dalyvaujant kur nors, / keisti Vilniaus ivaizdi,o tuo paciu ir visos Lietuvos ivaizdi?

Unknown rašė...

Tėti, čia gali būti ilga diskusija:) Jei nebūtų sovietai 50 metų iškirpę iš Vilniaus ir Lietuvos istorijos, dabar galėtume būt kaip Brėmenas. Dabar reik vytis - jaunimas ir vejasi, su likusiais sunkiau :)

Rašyti komentarą