sekmadienis, sausio 03, 2010

Smagi žieminė pramoga - tigro metus pasitikom su haskiais
Paskutinę 2009-ųjų dieną praleidom miške su į vilką panašiais padarais - haskiais. Labai smagi pramoga - šunų kinkiniai, apie kurią nelabai ką ir žinojom, kol patys neišbandėm.


Mūsų buvo daug, bet šunų į mišką atsivežė dar daugiau - iš viso 13, beveik visi haskiai, tik kad šiek tiek skirtingi - kai kurie maišytos veislės. Draskėsi visi iki vieno, kol nebuvo įkinkyti į roges - bėgimas jiems gyvenimo būdas, sargai iš jų būtų prasti, bet su jų ištverme būtų galima turbūt ir kelis šimtus kilometrų nukeliauti.


Į roges kinkė po du arba tris haskius ir paleido miško keliukais - smagus jausmas, ypač kai dar šunys kelias pagrindines komandas moka ir galima juos valdyti posūkiuose, paraginti arba stabdyti. Tiesa, pavykdavo ne visada - mane porą kartų per tą pačią pelkė pravežė, ir dar kartą į kelmą įvarėm :) Posūkyje irgi be problemų galima išvirsti iš rogių, jei tik nepristabdai.
Ekonominė kinkinio versija vaikams - užteko ir vieno haskio :)


O haskiai labai mieli šunys - leidžiasi glostomi ir niurkdomi svetimų žmonių, neloja (bet kaukia) - kol vieni važinėja kinkiniais, yra ką veikti belaukiant savo eilės.Atkreipkit dėmesį į šito haskio akis - kaip su skirtingomis linzėmis :)
Nėra čia ką daug ir pasakoti, verta patiems išbandyti - labai smagus jausmas palakstyti miško keliukais, o dar ir šunų šeimininkai papasakoja visokių įdomybių belaukiant grįžtančių kinkinių. Kam įdomu - išbandykit, mes važinėjome su
www.rogiusunys.lt (miškuose netoli Kernavės), galima ne tik žiemą, bet ir kai nėra sniego rudenį arba pavasarį - tuomet rogės būna su ratukais. O rudenį tuose pačiuose miškuose būna šunų kinkinių lenktynės - reikės būtinai nuvykti pažiūrėti.

PS: Smagių 2010-ųjų! :)8 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Grozis sitie suniukai! Butinai reikes pabandyti.

idomu rašė...

O kiek sita smaguma kainuoja?

Edita rašė...

Mūsų buvo 10 žmonių, tai mokėjom po 40Lt kiekvienas.

Zurzaila rašė...

Super! Jūs kaip visada nenusėdite vietoje ir įdomių pramogų surandat. Reikės išbandyti ir man :)

Unknown rašė...

šįkart čia nebuvo mūsų idėja, bet mes ją palaikėm :D

aguonele rašė...

Vau ir tai yra Lietuvoje !!!! Nepatikejau... mes esam Svedijoje su jais lakste miskais... pasaka ...pavydziu baltai ;)

Anonimiškas rašė...

hello... hapi blogging... have a nice day! just visiting here....

Anonimiškas rašė...

labai faini zmones jie,o pramoga su haskiais nepartojama,pati del savo zydraakes pradejau sportuoti kanikrose,tai taip pat man pramoga miskuose laukuose.gaila kad negaliu su rogemis jos isbandyti :(

Rašyti komentarą