sekmadienis, sausio 09, 2011

Rengiantis kelionei - tips & tricks (2 dalis)Valandos miegas šalia Tbilisio oro uosto laukiant traukinio :)


Kuprinė – ką krautis?
Ilgoms kelionėms, savaime suprantama, stenkitės pasiimti kuo mažiau daiktų, nes kiekvieną jų tempsitės ant nugaros. Todėl prieš kelionę, kai susipakuosite kuprinę, dar kartą ją iškraustykite ir kritiškai įvertinkite kiekvieno daikto būtinumą kelionėje – garantuoju, dalį daiktų iš bagažo išmesite. Jei ko pritrūksite – visada bus galimybė nusipirkti bet kuriame pasaulio kampe.

Dokumentai
Užsienyje galite netekti daiktų, fotoaparato, drabužių, bet daugiausiai problemų sukeltų dokumentų netektis. Todėl prieš kelionę pasidarykite jų visų kopijas – turėkite su savimi, ir kartu išsisiųskite skanuotas dokumentų versijas sau emailu. Kopijos neatstos tikrų dokumentų, tačiau jeigu juos prarasite, tikrai padės ambasadose paspartinti naujų dokumentų išdavimą.

Skiepai
Ypač vykstant į atokias Afrikos ir Azijos valstybes būtina apsisaugoti nuo specifinių ligų ir pasiskiepyti. Apie reikalingus skiepus galite sužinoti daugybėje interneto svetainių, rekomenduoju šias: Pasaulio sveikatos organizacijos žemėlapį arba TravelDoctor.co.uk. Taip pat pravers ir konsultacijos su medikais prieš skiepijantis, bet turėkite omeny, kad medikai visada rekomenduoja maksimalų saugumą, todėl kartais ne visi jų siūlomi skiepai ar vaistais tikrai yra būtini. Pavyzdžiui, vykstant į Pietryčių Aziją Europos medikai visada rekomenduos gerti vaistus nuo maliarijos. Lyg ir vertinga apsauga, tačiau pasigilinus paaiškėje, kad patys vaistai irgi na ką mažiau kenksmingi organizmui, nei pati maliarija. O nuvykus į Pietryčių Aziją geriausias konsultacijas dėl apsisaugojimo nuo maliarijos galima gauti iš vietinių – jie geriausiai žinos, kaip nuo jos saugotis, į kokias vietas nevykti, o kur visiškai nėra rizikos susirgti maliarija.

Orai
Googlas, aišku, geriausias draugas, pilnas internetas orų svetainių, mes mėgstam naudotis BBC arba Yahoo orais.


--> Pinigai:


Finansų planavimas kelionei
Kad ir kaip beskaičiuotum prieš kelionę, prie galutinės planuojamos išleisti sumos pridėk bent 15-20 proc. – nenumatytų išlaidų tikrai bus, bet taip tik geriau – nuotykius prisiminsi ilgam. Vienas iš tokių šaltinių internete bent apytiksliai pasiskaičiuoti išlaidas įvairioms šalims ir žinoti, kokios sumos gali prireikti konkrečios šalies aplankymui yra čia. Bet aišku, nieko nėra geriau, kaip vadovautis savo galva :)

Valiutų kursai
Kiek šalių – tiek valiutų, todėl tikrai verta dar prieš kelionę susižinoti visų šalių, kurias lankysite, valiutų kursus. Jeigu nori viską turėti savo piniginėje, valiutų kursus patogu atsispausdinti čia: Oanda.com.

Saugumas kelionės metu
Pinigus arba banko korteles laikykite keliose skirtingose vietose – kad vienu metu nebūtų rizikos prarasti visų savo kelionės finansų. Vykstant į itin nesaugias valstybes pagalvokite apie money belt įsigijimą – diržas su slaptomis kišenėlėmis pinigams (rasite Ebay.com eshope).

Derybos
Keliaudami Azijoje, Afrikoje, Pietų Amerikoje būtinai derėkitės dėl geresnių kainų. Ypač turguose arba transporte – dažnoje šalyje net viešasis transportas gali būti didesnėmis kainomis, jei matys, kad jūs užsienietis. Nepasiduokite – paklausinėkite aplink sutiktų vietinių, kokios yra kelionės kainos, taip pat tokią informaciją dažniausiai rasite ir kelionių vadovuose. Nenusileiskite derybose, kol nepasieksite savo tikslo – vietiniai mėgsta keliais kartais padidinti kainas.

Nesaugus internetas
Keliaudami skurdesnėse vasltybėse, nerizikuokite pirkti skrydžių bilietų interneto kavinėse – atsiskaitymas kreditinėmis kortelėmis ten gali būti nesaugus. Todėl dar prieš kelionę pasirūpinkite, kad geras draugas arba sesuo/brolis turėtų jūsų kreditinės kortelės duomenis – radę reikiamus bilietus, nusiųskite jiems emailu, jie nupirks – taip bus gerokai saugiau. Pietryčių Azijoje taip ir darėme :)


--> Geriausi vedliai ir pagalbininkai kelionės metu:


Kelionių vadovai
Nepagailėjus keleto eurų ir nusipirkus kelionių gidus, jų dėka kelionėse galima sutaupyti gerokai daugiau – atvykus į nepažįstamą gyvenvietę jie padeda susirasti nakvynę, skaniausias maitinimo vietas ar sužinoti, kaip pigiausiai nuvažiuoti iki kito tikslo. Mūsų mėgstamiausi ir labiausiai įprasti – „Lonely Planet“ kelionių gidai, tačiau gerų atsiliepimų teko girdėti ir apie kitus, pavyzdžiui – „Rough guide“, „Footprint guide“, „Frommer‘s guide“.

Popsas brangsta ir prastėja
Kaip bebūtų, aklai pasitikėti kelionių vadovais neverta – vienas ar kitas hostelis, paminėtas tokiuose vadovuose, dažnai sutraukia daugiau turistų, todėl kylą jų kainos. Kartais verta išbandyti šalia tokių hostelių esančias kitas nakvynės vietas – jos dar nebus spėjusios pritraukti didelio turistų srauto, todėl ir kainos gali būti patrauklesnės.

Kolegos keliautojai
Kaip ir prieš kelionę, taip ir kelionės metu geriausi patarimai dažniausiai atkeliauja iš kelionėje sutiktų keliautojų.


Ir pabaigai, for fun:

Susigeneruok aplankytų šalių žemėlapį – kiek procentų pasaulio jau matei? :)

Smagus žaidimas savo geografinių žinių pasitikrinimui: Travel IQ.

Keli filmai, kurie jus privers keliauti:
- Into the Wild (pamenu, šitą pirmą kartą pažiūrėjom kaip tik kelionėjė, Indonezijos Gili Trawangan saloje - buvo labai į temą :)
- Lost in Translation
- Seven Years in Tibet
- Amelie
- In Bruges

Didiesiems interneto naujienų portalams madinga kasmet paskelbti būsimas metų top šalis ir vietas - čia rasite, ką 2011-iesiems siūlo CNN, Rough Guides, Frommer's.


Pradžiai tiek, jei reikės daugiau - geriau gyvai :)

Bet kuriuo atveju – kad ir kiek beplanuotumėt, palikit vietos ekspromtui ir netikėtumams, čia ir yra geriausia kelionės dalis :)9 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Pataisykit topic'o "Popsas brangstas ir prastėja" pavadinimą

Unknown rašė...

ačiū, tuoj.

bilt rašė...

puikūs bei naudingi patarimai keliaujantiems. Laukiam naujų įspūdžių iš Grenlandijos.

bilt rašė...

Karoli tu vis dar savo Canon EOS 1000D naudoji pirkta Azijoje? Ar jau kitą turi kažką? Kaip jis laiko po tokių kelionių? Pliusus ir minusus trumpai gali gal parašyti?

Dėkui

P.S. Kokį Canon`ą naudoja Edita? :)

Edita rašė...

bilt, į keliones visada tempiamės tą patį canon 1000d. Jis lengvesnis, o ir vaizdo kokybė mus kol kas tenkina :) Reikėjo kartą keisti užuolaidėles ir programinę įrangą, visa kita veikia kuo puikiausiai.

P.S. pati naudoju canon 40d :)

Unknown rašė...

Užuolaidėlės po tiek kadrų, matyt, normalu, kad jau reikėjo keisti - manau, koks 25 tūkst. kadrų tikrai buvo padaryta jau su juo :)
O šiaip ant jo uždėjus normalesnį objektyvą kelionėms visai tinka, su kit'iniu tai pamuilina kartais.

bilt rašė...

Na nieko kai prireiks pereisit prie kokio nors naujo modelio :)Dėkui už atsakymus :) Svarbu kad kelionėje nepaveda :)

Aurelija rašė...

o objektyvus kokius naudojat kelionėse? :)

Unknown rašė...

Nieko ypatingo - brangių nesivežame, dažniausiai pakanka kitinio 18-55 mm. Dar kartais kažką iš televykų pasiimam, pvz. 100-300 mm, o keliaujant miestuose įsimetam ir 50 mm Sigmos fiksą. Daugiau nei 2 objektyvų niekad nesivežame, bet dažniausiai užtenka ir vieno.

Rašyti komentarą