pirmadienis, spalio 22, 2012

Kaip telefoninis sukčius iš Lukiškių už 3000 litų gelbėjo mano neegzistuojančią dukrąŠis įrašas su kelionėmis nieko bendro neturi, bet labai daug su skaitomiausiu šio blogo įrašu apie Nigerijos sukčius (ir beje, lyg ir populiariausiu visoje lietuviškoje blogosferoje apskritai - bent jau iš poko.lt duomenų sprendžiant). Todėl susirašinėjimo nuotraukas pradžiai įkėlęs tik į savo FB profilį, sukeliu ir į blogą - bus į temą, tąkart su nigeriečiais smagus susirašinėjimas gavosi, šiąnakt - su lietuvišku telefoniniu sukčiumi, spėju, kaliniu.

Priešistorė tokia: prieš savaitę gavau standartinę telefoninių sukčių sms:


Kadangi jau kelis kartus esu kalbėjęs su panašiais veikėjais kai man ar kažkam iš pažįstamų ateidavo tokios žinutės, paskambinau ir šįkart. Tas pats miglos pūtimas, tai ir perpasakojau Lietuvos policijos FB puslapyje - gal sureaguos (nors jau anksčiau aiškinausi, ką jie gali padaryti, turėdami tik telefono numerį ir kažkokio asmens sąskaitos numerį - praktiškai nieko, nes sąskaitos numeris - joks įrodymas, kad dalyvauji nusikaltime).


Paskaitęs, kad kažkas iš to paties numerio vėl gavo sms, tik šįkart - apie laimėjimą iš Ogminos, vakar paskambinau dar kartą. Tas pats vyrukas šįkart mandagiai išdėstė laimėjimo sąlygas, aš jam mandagiai padiktavau neva nusipirkto Labas papildymo kodą. 

Taip būtų ir pasibaigę, jei vakar naktį nebūčiau sugalvojęs patikrinti, ar kaliniai (įtariu) naktį gali naudotis mobiliuoju ryšiu. Ar gal apskritai tas numeris jau išmestas - jei panaudotų sėkmingai, greitai atsikratytų.

Paskambinau, atsiliepė, tyliu. Dar po kelių sekundžių paskambinau, vėl tyliu. Ir iškart parašiau porą žinučių, neva apsimesdamas mama, gavusia sms nuo dukros. Nuo jų ir prasidėjo susirašinėjimas - toliau skaitykite sms'us. Kainavo šiek tiek miego, bet buvo verta patikrinti kalinių fantaziją ir padresuoti savąją. Tą patį siūlau daryti visiems, gaunantiems tokius sms - kuo daugiau juos mulkinsit, tuo mažiau jiems liks laiko (ir pinigų sąskaitoje) kitų mulkinimui.


Tiesa, atkreipkit dėmesį į jo rašymo stilių - labai juokingas.


Po pusvalandžio paįvairinimui įtraukiau dar vieną išgalvotą veikėją - neva Tele 2 siunčiamas žinutes (iš mano numerio!), į kurias nigerietiškai lietuviškas kalinys taip pat atsakydavo į mano numerį. Vėlgi, kam ta logika. Svarbu, kad Milda mane myli.Kalinys papuolė tikras geradaris - sutiko padidinti naujai išrastą sms limitą savo sąskaita:


Pagalvojau, kad ta proga, jog balsavimas kalėjimuose kaip tik aktuali tema žiniasklaidoje, Tele2 vardu paklausiu, kam savo balsą atidavė mano dukters Mildos gelbėtojas. Deja, nesureagavo, matyt, klausimas per sunkus buvo - atsakydavo tik į tuos, kur Tele2 pasiūlydavo atsakymo variantus:


Kas juokingiausia, jam visiškai netrukdė tos Tele2 žinutės, nesvarbu, kad ateidavo iš to paties numerio :)

Jau maniau, kad šito tipo bendrininkus visai realu ištempti į viešumą suorganizuojant pinigų perdavimą degalinėje, ką jis pats ir pasiūlė, bet deja vėliau šios idėjos jis pats ir atsisakė. Dėl to su visa istorija net nevarginau policijos - žinau, kuo pasibaigtų.


Atleisk, Audrone Skučiene, kažkada ant liežuvio galo buvo Liudas Mikalauskas, šįkart papuolė dar iškilesnė asmenybė, turgaus žvaigždė, būsimoji Seimo narė.


Žinodamas, kad jie taip ir nesulauks pinigų savo sąskaitoje, ryte pats parašiau tragišką žinią Mildos gelbėtojui:


Sunkiausiomis akimirkomis į pagalbą ateina virtualios Tele2 paslaugos:Taip, STOP VIRTUALI POLICIJA, vyksta nusikaltimas, nesikiškit!


Pitonas buvo jo koziris - sušvelnino širdį, sužavėjo ir apskritai, nuostabus tas Mildos gelbėtojas, tik brangiai kainuoja.


Pabandžiau įgyvendinti socialinį projektą - surask žmoną kaliniui. Neužkibo, deja, kažkaip labai lėtai atsakinėdavo į sms, vis vėluodamas viena žinute.


Nusibodo rašinėjimasis, nes jis vis dar vylėsi gauti tuos 3000 litų kažkaip (pinigų skonis stipresnis už realybės pojūtį - kaip ir nigeriečiams, iki paskutinės akimirkos tikintiems mano kliedesiais), todėl tiesiai šviesiai parašiau.


Ir pabaiga:


Daugiau ir nebeparašė. Ech, tie vargšai Lietuvos kaliniai, sėdintys tik dėl merginų kaltės ir negalintys joms net atkeršyti padoriai - juk 2200 litų į vienos iš jų sąskaitą būtų tikrai solidus ir žiaurus kerštas.

Linkėjimai Olgai ir Veronikai. Atleiskite, kad nepadėjau jums atkeršyti pinigais.

Update:

Gerai, kai turime tokį virtualioje erdvėje greitai randamą ir be jokių biurokratinių barikadų pasiekiamą Teisingumo ministrą, kuris reaguoja į užklausas per Google+ - čia R. Šimašiaus komentaras dėl mobilaus ryšio blokavimo kalėjimuose:


Dar vienas update:

"Swedbank" atkreipė dėmesį į šią istoriją, kadangi nurodomos sąskaitos yra jų banke, ir savo FB puslapyje skelbia, kad sureagavo. Priemonių nedetalizuoja:


Bet užtektų vien jau atidžiau pasekti pavedimus į šias sąskaitas - jau būtų nebloga prevencija.

Dar update:

Po poros dienų pagaliau sureagavo ir Tele2 - savo FB puslapyje paskelbė, kad tas numeris jau užblokuotas (dar vakar gavau komentarų, kad jis iki šiol siuntinėjo panašias sms):


Gal čia tikrai būtų greitesnis sprendimo būdas, nei kreiptis į policiją - nes bylai dažniausiai įrodymų nepakanka, o jei įrodote savo mobiliajam operatoriui, kad iš tam tikro numerio buvo gauta sukčių sms, galbūt jie gali žymiai greičiau tą numerį užblokuoti ir taip apsunkinti Mildos gelbėtojų gyvenimą?

-----

Panašiai kaip ir su Nigerijos istorija, šita irgi pravažiavo per žiniasklaidą ir internetą - labai gerai, tikiuosi, apsunkinau gyvenimą telefoniniams sukčiams. :) Parašė Lrytas.lt, Delfi Pilietis, Vakarų ekspresas. Ir ačiū paplatinusiems FB puslapiams (Swedbank, Lrytas, Tele2, Doublefault.lt ir kitiems, kurių nežinau, bet matau, kad plūsta per FB į blogą).

Po kurio laiko atsirado ir pirmas pasekėjas, paklausęs patarimo į sukčių sms reaguoti tuo pačiu būdu, ką jie siūlo - mulkinti juos pačius. Lrytas aprašė istoriją ir pateikė audio įrašus.

-----

Iš panašių įrašų ta pačia tema:
30 komentarai:

:) rašė...

aciu, skaniai prisijuokiau! :)))))))))))

Anonimiškas rašė...

Pokalbis kaip pokalbis, bet tos Tele 2 žinutės pribaigė :D

Anonimiškas rašė...

Jau kiek proto ... Bent jau kažkiek panervinai juos. Taip ir reikia! :D

Anonimiškas rašė...

Na senai taip nesijuokiau, net nesijuokiau o krizenau tyliai skaitydamas ir gerdamas kava... Gerai, kad nieks nemate. Ypac tele2 sms patiko, kai privalejo uzsisakyt paslauga norint prailgint zinute. :) Cia jau luzau

Bilt rašė...

Ot kad juoką sukėlė :) Bet tau ir sekasi Karoli ant tokių užsirauti :) smagiai čia. :) Tikiuos kad Šimašius teisingai sako kad iki metų galo užblokuos ten jų ryšį sklindanti iš kaleimčiku :)

Bajeris su TELE 2 tai :D :D:D

Anonimiškas rašė...

Punchline yra ne kur nors pokalbyje su sukčiumi, o „STOP VIRTUALUS MINISTRAS“ :D

Anonimiškas rašė...

Tai visuose tuose kalejimuose yra blokavimo iranga, bet juk uz pinigus viskas padaroma, netycia issijungia ta iranga ar net sugenda :)

Anonimiškas rašė...

Nebloga istorija, man patiko :D
Gerai padirbėjai :)

Anonimiškas rašė...

jis tikraiusiai užsisakęs planą Mygtukas, nemokamai, tai ir rašinėja, o skambint nenori, taigi neištuštinai jo sąskaitos

Anonimiškas rašė...

Jus, pone, nusipelnet medalio, labiau negu Meilutyte.

Wycka rašė...

Šaunuolis, Karoli, man net norisi tave pavaišinti alumi.

Anonimiškas rašė...

TURĖJAU IR AŠ SKAMBUTĮ IŠ ŠIO NUMERIO ĮRAŠIAU http://www.youtube.com/watch?v=7WPojnd-Y5E&feature=youtu.be

Evaldas rašė...

Retai kada skaitau tokius įrašus, bet šįkart buvo verta :D

Anonimiškas rašė...

mane tai jo pitonas pribaigė visai. miriau tikrai iš juoko :D

Anonimiškas rašė...

Juokiaus net pilva susiemusi,bet tos tele2 zinutes pribaige skleidesi visi namai nuo juoko,kazin ka kaimynai turejo pagalvot mano :D SAUNUOLIS

jokaj rašė...

Jis neskambina, nes yrodymu netures , o kai paraso zinute tai iskart SS
(screenshot)

evelina rašė...

Šaunuolis Karolis, ką galiu pasakyti, štai socialiai atsakingo žmogaus pavyzdys.

Anonimiškas rašė...

Antradienio ryta mano tevams pasiseke gauti zinute ir skambute is to pat numerio ir Veronikos banko saskaita...

SAMSUNG. rašė...

Grazus zmones, grazios keliones. nerealiai atpasakota (papasakota) Nesu megejas skaityti ypac kada daug prirasyta.. bet prisipazinsiu sito blogo yrasus perskaiciau visus, net ir savo antrai pusei skaiciau :) juokemes, zavejomes.. Ir kad sis yrasas su ikalinimo istaigje sedinciu suksiu.. LIUX... sekmes, sriprybes sveikatos Tau Karoli ir tavo seimai.. Lauksime daugiau pasakojimu :)

Unknown rašė...

Ačiū visiems už komentarus :)

Anonimiškas rašė...

>STOP VIRTUALUS MINISTRAS
:DD

Justinas Dūdėnas rašė...

jei sim korteles parduotų tik su asmens dukumentu, kaip Italijoj, tokie sms gerokai aprimtų.

Laima rašė...

:))))))))))))))))))))) :)))))))))))))))))))))

Seniai skaičiau tokį gerą humorą. O ypač malonu, kad buvo susirūpinta ir sureaguota!

Dabar pati lauksiu sukčių sms-vizitų... :) Labai jau norisi savo trolinimo jėgas išbandyti! :D

Bilt rašė...

Nagi Karoli, kur pasakojimas is kelionui? :) dbr kaip tik tinkamas laikas aprasyti kelioniu ispudzius, tamsiais rudens-ziemos vakarais :)

vis dar laukiam :) labai.

Unknown rašė...

Ok, jei yra sekančių, reikės pildyt - savaitgalį įmesiu pirmą įrašą iš po Italijos :)

Bilt rašė...

Laukiam laukima iraso apie Italija.

Beje Karoli sendiena ryte isijungus narsykle rss sraute pasirode naujiena.. dienos faktas:

http://vyras.balsas.lt/7287-Dienos-faktas-1207/

joje buvo nuoroda apie tavo nuotykius su Nigerieciais :D

CamaroCarPlace rašė...

Kazkuom tai reik verstis speju :D

Anonimiškas rašė...

Patiko, nuotaiką pakėlė nerealiai, kaip miksliai ir šmaikščiai leidai apsikvailinti pačiam sukčiui :) daugiau tokio pobūdžio straipsnių, kad būtų užkirstas kelias tokiems įžūliems banditams. Šaunuolis Karolis :)

Klaiku rašė...

Oi, kaip prajuokino sis straipsniukas :)

Anonimiškas rašė...

Iš rašymo stiliaus tai kas galėtų paneigti jog SMS rašė Šimašius? :D

Rašyti komentarą