pirmadienis, kovo 17, 2014

Trumpa kelionė į Izraelį: Masada, Negyvoji jūra ir Betliejus (2 dalis)
Pirma dalis apie 4 dienų kelionę į Izraelį čia: http://100dienu.blogspot.com/2014/01/turbut-idomiausias-aplankytas-miestas.html.

Jeruzalėje porai dienų (būtų užtekę dienai, bet per šabą nedirba NIEKAS, tai teko imti 2 dienom) išsinuomavom mašinas ir išvykoms į pietus prie Negyvosios jūros ir prie Masados tvirtovės. Keliai Izraelyje pavydėtinai geri, vairavimo kultūra nebloga, tai galima drąsiai nuomotis auto. Beje, kirtom Vakarų krantą su automobiliais, jokių problemų, net nestabdė ant sienos - kareiviai su automatais pasižvalgo ir tiek, praleidžia be problemų.


Masada - tvirtovė, prieš šimtus metų įrengta plokščio kalno viršuje. Verta nuvažiuoti, tik apie 100 km nuo Jeruzalės:


Masadoje ir pakeliui į ją:


Taip atrodo Masada nuo uolos, ant kurios ji įsikūrusi, viršaus:


Nuo Masados tvirtovės kalno matosi Negyvoji jūra:


Vietiniai kareivukai paprašius mielai fotografuojasi:


Negyvosios jūro pakraštys nuo Masados. Kitame krante - jau Jordanas:


Pensininkų poilsio kampelyjeeee:


Nuo vieno iš Masados bokštelių:


Skurdi, bet savotiškai graži aplinka kažkur tarp Jeruzalės ir Masados tvirtovės.


Prie Negyvosios jūros viešo paplūdimio - pakrantės ten tokios, kad gailėjomės, jog nenuvykome į mokamą, bet normalesnį - akmenuoti, aštrūs krantai.


Toks paplūdimys prie Negyvosios jūros - norėjome nemokamo, gavome. Priėjimas nepatogus, o nuo druskos visi akmenys apsinešę aštriomis atbrailomis, tai į juos lengvai apsipjaustėm kojas, o tada jau žaizdas graužė druskingas vanduo - žodžiu, pasiimkit kažkokius batus, su kuriais galėtumėt maudytis, sutaupysit nervų.


Plūduriuoti Negyvoje jūroje iškėlus kojas - įdomi, bet ne tokia labai maloni patirtis. Mums nepasisekė, kad buvo bangos, be to kranto akmenys aštrūs, tai greitai pradėjo graužti žaizdas, o jei į akis pakliūva vanduo, atrodo, kad išdegs. Pabandėm ir greit išmovėm iš jūros lauk.


Stoviniuojam kažkur Vakarų Krante - prieš važiuojant į Izraelį buvo kilę klausimų, ar apskritai per jį galima važiuoti mašina, bet jokių problemų nebuvo - yra patikrinimo punktai įvažiuojant ir išvažiuojant, kuriuose automatais ginkluoti kareiviai praleidžia automobilius praktiškai nestabdydami.


Pakeliui į Jeruzalę ir Betliejų. Autobusų pliusas - yra wifi. :)


Galėtų būti paminklas Berlyno sienai, bet yra paminklas Izraelio ir Palestinos santykiams - 8 metrų aukščio siena, atskirianti Palestiną. Kai kur išdygusi per naktį. Palei ją ėjom į Betliejų (jis vos 10 km nuo Jeruzalės - atvyksti autobusu, ir turi pėsčiomis kirsti sienos perėjimo punktą).


Autobuse iš Jeruzalės į Betliejų sutikom vieną palestinietį, gyvenantį Betliejuje. Jis mums pabuvo gidu kelis kilometrus, nuo sienos iki Betliejaus senamiesčio - vargšas, turėjo išklausyti taksistų keiksmus, kurie mums labai siūlė savo paslaugas. Labai įdomus žmogus, buvęs stiuardas, puikiai kalbantis angliškai, daug politikuojantis. Geras pašnekovas kelyje buvo.


Betliejuje. Sienos privalumas - erdvė meno kūriniams, jų ten tikrai gerų yra.


Dar Betliejaus senamiesčio vaizdų:


Tos pačios aikštės Betliejuje skirtingos pusės. Viršuje - Kristaus gimimo vietoje pastatyta bažnyčia, apačioje - mečetė ir Kalėdinė eglutė šalia. Atrodo, kad Izraelyje vyksta religijų karai, bet kai nuvyksti ten, pamatai, kad religijos žmonių (ne valdžios) lygmenyje ten puikiai sugyvena jau šimtmečius.


Kristaus gimimo vieta, pažymėta žvaigžde. Nenorit laukti eilėje - pasiimkit vietinį gidą, kuris praveda be eilės per išėjimo dureles:


Vietinės:


Nevietiniai:


Pabaigai - radau panašumų tarp šių nuotraukų, tai apjungiau. :)


Kol Wizzair turi tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Izraelį - tikrai verta dėmesio kelionė, bandykit. Ypač Jeruzalė - mes į ją dar būtinai grįšim, ten tiek visko daug, kad užtektų keliolikai pasaulio miestų.

O kita kelionė - mano favoritė Gruzija, ketvirtąkart. :)2 komentarai:

Bilt rašė...

Sveikas Karoli,

tikrai gražus miestas. Liksmai laiką praleidot. Šita maršrutą pats sudarinėjai? Ar exprontu? :)

Beje kokio maisto pavyko paragauti? nematyto? :)

Unknown rašė...

Taip, su draugais kartu paplanavom, nes 4 dienos ne daug, tai iš anksto susidėliojom, ką per jas veiksim, kada auto imam ir t.t.
Iš naujų maistų - dauguma patiekalų buvo nauji, nes žydų virtuvė iki tol man buvo svetima. :) Felafaliai, šavarmos ir t.t.

Rašyti komentarą